návrat do minulosti

V sobotu se slavil mezinárodní den žen, ovšem já a moje štěstí jsme si připomněli, že je tomu rok, co jsme se poprvé potkali a přestože to bylo první rande a nikdy jsme se před tím neviděli, určili jsme si jako své datum právě osmý den v třetím měsíci. Nechci tady rozebírat (možná někdy příště), jak jsme se seznámili a jak to všechno probíhalo, nechci psát ani o naší sobotě, ale protože jsem se před půl rokem přistěhovala do Brna a stále ho objevuji, chci se s Vámi podělit o mé další dojmy. Dnes půjde o restauraci...

Restaurace Baroko se nachází v ulici Orlí hned vedle divadla. Byla vybudována ve sklepeních bývalého minoritského kláštera, jehož historie sahá až do počátku 13. století. Interiér tomu odpovídá. Je zde skloubená historie s prvky moderny přesně tak, jak se mi to líbí. Cihlová klenba je doplněna o pravidelně se opakující skulptury na stěnách. Ve spodní části stěn je podsvícený bílý panel, který ale nijak nezáří, naopak prosvětluje místnost. Na jednotlivé skulptury svítí lampičky, které taktéž doplňují  prozáření sálu. A to je ze světla, kromě svíček, vše. Je to velmi příjemné, protože člověk není nijak oslněn umělým světlem a přes to nemá problém si přečíst jídelní lístek.

na požádání Vám stůl přizdobí
Obsluhu můžu hodnotit jen kladně, slečna se celý večer usmívala, i přes to, že u vedlejšího stolu seděli omezenci, kteří měli neustále nějaké řeči. Slečna byla milá, nic nebyl problém, často se nás ptala, zda máme všechno, ale ne tak často abychom měli pocit, že nás obtěžuje.

rumpsteak s fazolovými lusky
Jídelní lístek není nijak obsáhlý, což je velice fajn. Člověk pak nemá takové dilema, co si dát. Na chuť si tu přijdou masožravci i vegetariáni, milovníci "flákoty" i lehčích pokrmů. Všechno (co jsem mohla okusit a prohlédnout si) je krásně naservírováno, na požádání Vám dají přílohu klidně na zvláštní talířek, a všechno (co jsem mohla okusit) je uvařeno z kvalitních surovin.

čokoládový fondant s krémovou zmrzlinou
A ceny? Řekla bych, že na Brno běžné a na centrum dobré. V porovnání s kvalitou a celkovým dojmem jsou naprosto v pořádku. Mohu tedy Baroko vřele do poručit!

2 komentáře:

Děkuji za komentář, pokud byste měli jakýkoli dotaz, napište na barakara@email.cz nebo do zpráv na FB. Krásný den!