tříkrálový koláč

Šestého ledna je svátek Tří králů. Ve Španělsku nosí dárky, u nás obchází Kašpar, Melichar a Baltazar domy a obvykle vybírají příspěvky na charitu. A co vy? Ať už děláte cokoli, můžete si zpříjemnit večer vynikajícím koláčem. Recept mám z francouzského receptového portálu. U nás v Brně chutnal a tady je recept.Tříkrálový koláč

Suroviny (pro 6-8 osob):
1 balíček listového těsta
1 vajíčko + 1 žloutek na potření
70g másla
120g mletých mandlí
70g krupicového cukru
 

Postup:
Začneme tím, že si připravíme náplň. Vajíčko si vyšleháme s cukrem a přidáme povolené máslo. Dál šleháme, až dostaneme konzistentní hmotu. Poté už postupně přimícháváme mleté mandle. Na závěr můžeme přidat lžičku rumu nebo třeba vaječného likéru, prostě co máte rádi.Vše dáme stranou a vyválíme si těsto. (Já měla balíček, kde byly dva kousky. Pokud máte těsto z jednoho kousku, stačí jej rozkrojit a každou část rozválet zvlášť.


Když máme připravený první plát, dáme jej na plech vyložený pečicím papírem. Naklademe na něj náplň a přikryjeme ji druhým plátem. 


Pak už stačí jen ohnout a přitlačit okraje a potřít rozšlehaným žloutkem. Koláč dáme péct do předehřáté trouby na 180°C. Pečeme asi pětatřicet minut dozlatova. Dobrou chuť!


Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji za komentář, pokud byste měli jakýkoli dotaz, napište na barakara@email.cz nebo do zpráv na FB. Krásný den!