domácí čínská polévka

Polévky z pytlíku jsou sice rychlejší, ale od určité doby nemůžu instantní věci tohoto typu (těstoviny s omáčkou či zmíněné polévky) ani cítit. Vadí mi ten odér při otevření sáčku i při následném vaření, a proto si raději vyšetřím čas a polévku si uvařím poctivou a vím, co v ní mám....


Domácí čínská polévka

Suroviny (na velký kotel polévky tak na deset porcí):

na vývar:
2 kuřecí skelety, 1 středně velkou cibuli, 1 petržel, celer (množství velikosti baseballového míčku), kuličky nového koření a pepře

dál:
3 mrkve
1/2 hlávky čínského zelí
1 balení skleněných nudlí
1/2 balení čínských hub "jidášovo ucho"
sůl, chilli olej

Postup:
Než se pustíme do samotného vaření, namočíme čínské houby do vody, aby až je budeme vařit byly pěkně měkké. Jako první si připravíme vývar. Do velkého hrnce napustíme studenou vodu, do které vložíme oba skelety, oloupanou cibuli vcelku, oloupanou petržel vcelku a oloupaný celer vcelku. přidáme ještě pár kuliček (já dala asi čtyři) nového koření a pár kuliček pepře (já dala asi sedm). Vše přiklopíme a dáme vařit. Jakmile přivedeme vše k varu, sejmeme z hladiny pěnu, aby byl vývar čirý a dále vaříme na mírném ohni zhruba dvě hodiny. Až se nám vývar uvaří, zcedíme ho a dáme stranou. Kuřecí skelety si obereme a maso nakrájíme a nasypeme do vývaru.

A nyní si postupně uvaříme v kastrůlku nejprve mrkev, čínské zelí a předem namočené houby. Vše vaříme zvlášť a zhruba deset minut. Houby ale musíme před vařením zbavit tvrdých srdíček. Když máme zeleninu i houby uvařené, nakrájíme je na malé kousky. (Mrkev můžete pro hezčí vzhled nakrájet vlnkatým nožem.) Ze zelí použijeme spodní bílou část. Vše nasypeme do do vývaru a už nám zbývá uvařit jen skleněné nudle. Pozor, rýžové nudle se vaří minutu, maximálně minutu a půl, poté je slejeme a necháme stranou.

Vývar s masem, zeleninou a houbami pořádně ohřejeme, ale nesmí se vařit. Přidáme do něj nudle a tak dvě lžíce chilli oleje. Ten, kdo nemá rád pálivé, chilli olej přidávat nemusí. A kdo chilli olej doma nemá, může si jej vyrobit, stačí smíchat klasický olej na vaření s mletým chilli. Pak už si stačí jen nandat a můžete se do polévky s chutí postit. Ať Vám chutná!! A dejte mi vědět, jak se Vám povedla. Těším se na Vaše postřehy z vaření.


Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji za komentář, pokud byste měli jakýkoli dotaz, napište na barakara@email.cz nebo do zpráv na FB. Krásný den!