páteční večer

Dneska přichází článek mimo plán, i takové věci se stávají. Mám za sebou dosti náročné tři týdny a ještě se budu muset pár dní pořádně soustředit, což hlavu, tělo i mysl vyčerpává. Mezi tím vším stresem pak přijde večer jako tento, kdy v podstatě nic nemusíte. Partner má vlastní program a vy si naplánujete večer pro sebe. A jaký je výsledek?

V osudný den ráno vstanete, víte, co Vás čeká a tak se na to podmanivým způsobem těšíte. Oproti plánu nesvítí sluníčko. Obloha je plná mraků. Co víc, je inverze. Máte pocit, že se těch mraků můžete dotknout, jakoby byly na dosah ruky a přesto je nemůžete rozehnat. A tak se při snídani zakecáte se spolubydlícími. Smějete se, drbete a dopoledne je fuč. Pak honem spácháte oběd a letíte do práce s tím, že dneska to bude stát za to! A ono jo, nejste schopni, přestože titulovaní lingvisti, vyjádřit myšlenku. Píšete písmena slov ve špatném pořadí a myslíte si, že úsměvem to zachráníte.

Pro dnešek to prošlo a co dál? Těšíte se domů na klidný večer, který si hodláte zpříjemnit dobrou véčou a vínkem. Peněženka zeje prázdnotou, a tak se spokojíte s tím, co nabídne bílá výkladní skříň. Po příchodu domu máte největší chuť se zavrtat do peřin, ale copak to jde? Vždyť jsou teprve čtyři. A tak posloucháte zprávy, čtete maily a události na sociálních sítí a najednou si uvědomíte, že už není ten hnusný den, ale že je tma a mraky jsou stále stejně nízko.


Pozdravíte příchozí spolubydlící a soucítíte s ní. Chvilku poklábosíte a ona si udělá večeři. Vy přece nebudete večeřet, když jste před chvílí svačili, a tak si otevřete lahvinku. Povídáte si, co je nového, kde hledat nejlevnější letenky a jaké máte plány do budoucna. Vína v lahvi ubývá a Vám dochází, že pokud se nenajíte, bude Vám ráno zvonit v hlavě, což není úplně žádoucí stav, když jdete do práce. A tak spácháte nějakou tu večeři v rámci upraveného jídelníčku, růžové víno ředíte sklenicemi vody a pouštíte oblíbený film, který jste viděli už alespoň desetkrát, ale je v něm takové určité kouzlo, které Vás nutí ho zhlížet znovu a znovu.

Pátek třináctého zakončený Primem je jako nedělní odpoledne strávené s přáteli u kávy. Mějte se pěkně, mějte se rádi a plňte si přání, sobě i svým blízkým, třeba na to čekají....

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji za komentář, pokud byste měli jakýkoli dotaz, napište na barakara@email.cz nebo do zpráv na FB. Krásný den!