(ne) zápis a jiné začátky v Brně

Opět se hlásím z Brna! Dlouhé dny mlčení zapříčinil můj nabitý program, díky kterému je úterý večer a já doháním resty. Ale popořadě.

V pátek proběhl zápis. No, upřímně můžu říct, že méně informací už jsme opravdu obdržet nemohli. Odevzdali jsme tam dvěma ženským (slečnám??) kopie diplomů a absolvovaných předmětů. Na revanž jsme dostali papír s informacemi. Nejcennější byl login a hesla, nic víc. Nikdo se s námi nebavil, prostě tady máte a hotovo. A tak začal náš boj s ISem. Znám docela dost lidí na "masárně", ale nikdo mi neprozradil, že uspěju, pokud budu dělat přesně opak, než co je napsáno v manuálu studenta. Manuál tvrdí, že si nemáme nic zapisovat, že nám vše bude zapsáno automaticky. A ejhle, ono to tak není. V sobotu jsme si museli vše zapsat růčo. A tak bych mohla pokračovat dál...

Pátek se s námi rozloučil stylově krásným západem mezi komíny

Sobotní náplní byl hon za ubytováním. Ne pro mě, ale tak nejsem tu sama, že. Ráda pomůžu. Byt, který jsme viděli byl moc pěkný, světlý, nově zrekonstruovaný a hlavně měl majitele, který evidentně v pronájmech umí chodit, a tak jeho smlouva byla tak výhodná, že moji oba kamarádi místo na bytě bydlí na kolejích. Je smutné, že v dnešní době chce někdo vydělávat na studentech a ždímat z nich peníze. Člověk, který Vám do očí řekne, že nechce kauci ve výši tří nájmů, protože by to studenti nebyli ochotni zaplatit, ale že dá tříměsíční výpovědní lhůtu, o tom už se nezmínil.

Rozladění novinkami z nedělního rána jsme se rozešli. Přátelé šli hledat bydlení, byli dva, a tak jsem se mohla věnovat tomu mému potěšení, které za mnou přijelo. Hned na nádraží jsem dostala belgické pralinky, bílé a mléčné. Byly úžasné! Ubytovali jsme se na hotelu, našli bydlení blízko mého a vyrazili na pivní slavnosti. Ty byly tedy parádní! V nabídce byla piva nejrůznějších značek, českých i zahraničních. Různých pivních speciálů jako například Konrad, pivo s červenou řepou. Bylo to moc fajn, ale člověk toho moc nezvládne bez tréninku.

Kromě pivních speciálů byla pestrá nabídka i občerstvená, já ochutnala pštrosí klobásu.


Na něm jsme skupinově zapracovali v pondělí se spolužáky. Ve třídě je nás dvacet čtyři, z toho dva kluci. Mají prostě harém, hihi. A protože hodina od půl čtvrté trvala asi dvacet minut, a protože nás není tolik a vejdeme se do jedné hospody, vyrazili jsme hned naproti škole do Koliby. Tam nás číšník balamutil na akci na panáky, tak jsme mu vysvětlili, že tam nejsme naposledy a dal nám pokoj. Vzájemně jsme se představili, zjistili odkud kdo zhruba je a tak. Bylo to moc fajn, ale kombinace piva a velkého množství informací není ideální, takže u spousty lidí pozbývám jména, ale to se spraví.

Sedly na mě brněnské bacily, ještě nejsem imunní, a tak se rozloučím s kapesníkem u nosu. Mějte se fajnově a dejte vědět, jak vy snášíte nové lidi a nová prostředí.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji za komentář, pokud byste měli jakýkoli dotaz, napište na barakara@email.cz nebo do zpráv na FB. Krásný den!