Paris n°2

Plán na neděli byl poměrně nabitý, a tak začínal již v sedm hodin ráno. Po francouzské nefalšované snídani jsme vyrazily s Terezkou vstříc pařížským dobrodružstvím. Čekalo nás také mnoho překvapení. První už v metru, protože mladí lidé mají o víkendech a o svátcích lístek na pařížské metro, autobus a vlaky za tři a půl eura a lístek platí na celý den neomezeně. Tím se také trochu pozměnily naše plány, k lepšímu.


První na seznamu byl Louvre. Vystoupily jsme na stanici Invalidovna a vyrazily pěšky. Vzhledem k ranní hodině nebylo nikde ani živáčka, tedy ani turisty, jen jsme potkaly několik běžců, kteří poklusávali mezi těmi historickými skvosty. My jsme se vydaly směrem k Tuilierským zahradám, ale kvůli Tour de France byly ohraničené a otevřen byl jen boční vstup, takže jsme jich prošly jen tak třetinu. Ruské kolo také přestěhovali, nyní se nachází po levé straně když přicházíte k Louvru, předtím bylo přímo naproti. 
Protože den byl ještě mladý, tak nás u skleněné pyramidy nepřivítala fronta. U detektorů nebyl žádný problém a světe div se u kasy nebyla žádná fronta. Slečně jsem vysvětlila, jaký lístek chci a že chci jít zadarmo. Zeptala se nás na věk, koukla na občanku a pas a šly jsme. Tak jsme si s Terezkou proběhly Louvre a už se chystaly o dům dál, k Notre Dame. Tam byla standardně fronta až za roh, takže jsme si ji vyfotily zvenku a šly dál. Ne tak docela. Sedly jsme totiž na metro a díky celodennímu lístku jsme se oproti plánu vydaly do La Défense, do moderní čtvrti, kde sídlí banky a velké zahraniční firmy. Poobědvaly jsme u Velké archy. Bylo krásné počasí a na bílých schodech jsem si připadala krásně opálená :-D 
Horké počasí nás neodradilo a vydaly jsme se zpět do centra, tedy směrem k vítěznému oblouku. Sluníčko ale pálilo, tak jsme si cestu zkrátily o dvě zastávky metra. Cestou jsme k pohledům koupily známky a poslaly pohledy. Celé Elysejské pole byly uzavřené, protože se vše připravovalo na finiš Tour de France. Všude byla spousta lidí. Aby pořídili nějakou pěknou fotku cyklisty, byli schopní vylézt i na telefonní budku či auto. Byla to podívaná! 

A právě v tu chvíli přišel moment denního naplnění a padla na nás únava, tak jsme si šly nakoupit něco málo k snědku, abychom nebyly o hladu. Doma jsme si udělaly pohodičku s filmem a přípravu na druhý a náročný den, ale o tom až někdy příště. Mějte se fanfárově!


Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji za komentář, pokud byste měli jakýkoli dotaz, napište na barakara@email.cz nebo do zpráv na FB. Krásný den!