pij, dokud můžeš

Přišla zima. Mrzne po celé Evropě. Někde jen praskají koleje, jinde se seznamují s momentem, kde si rtuť teploměru vyjela na jih na výlet. V Marseille se lidé rozčilují, že si přeci nebudou kupovat odklízecí stroje a sypací mašiny, když tam normálně nesněží. Do Ženevy musely dojet silničáři až z La Chaux-de-Fonds, aby jedno z nejznámějších švýcarských měst odklidili. Všude je něco, v Gorgier je sníh...


...napadlo Vás někdy, že když se snese vrstva zmrzlé vody na zem, nasadí nám příroda černobílé brýle. Navíc se lidé zahalí do kabátů, do čepic, zakuklí se a brání se chladnému počasí jak jen to jde. A když je nejhůř, příroda se nad námi smiluje a ti, kdo chtějí, vidí neuvěřitelné věci.

Ač se nad jezerem snáší černá mračna, na jeho hladině se odráží měkké světlo zimního slunce. Zní to asi dětinsky, ale v těchto chladných dnech, kdy je všechno šedivé, pohled na hladinu jezera zahřál u srdce. No, řekněte sami, co se Vám vybaví při pohledu na tuhle fotku?

No, a nyní zpátky do reality. Víte, čas je relativní. Někdo řekne, že uvidíme se po obědě. Kdy byste setkání očekávali? V půl jedné? V jednu? Ve dvě? Ne! Správná odpověď je ve čtyři, skoro ve čtvrt na pět. Kdo z Vás to tipoval? Já tedy ne.

A vzhledem k tomu, že můj pobyt tady je plný překvapení a nových zážitků. Včera jeden proběhl a přeci Vás o něj nemůžu připravit... Po jazykovce jsem šla zpátky na konzervatoř, neb Yannick měl večerní skupinovou hodinu. Místo plánovaného kebabu přišla na program k večeři pizza. Jasně, domácí. To Maximovi udělalo radost. Yannick nebyl stejného názoru, ale měl smůlu. No, a po pár metrech jízdy Janka prudce zastavila. "Co, co se stalo?" "Vy(Yannick a Maxim), budete mít k večeři pizzu a my s Barčou si dáme sushi." Co? Pomyslela jsem si. No, nebylo to tak hrozné, ale bylo to velice vtipné. Pobavila jsem oba dva kluky. No, upřímně, smáli jsme se všichni. No, co byste dělali, kdyby Vám nandali na talíř růžové řasy se zázvorem, to byl mimochodem salát, a pak ty úchvatné roztomilé roládičky s překvapením - více druhů rybiček. "A co je to zelené?" Ne, dělám si srandu, věděla jsem to, wasabi znám a to nejen z filmu.

Byla sranda, a pak jsme to s Jankou spláchly spišskou hruškovicí. To je život, miluji ho a saji plnými doušky, aby to za to stálo!

1 komentář:

  1. Hehe, ta fotka je náááádherná, taková uklidňující :) dneska jsem zjistila, že je čas vyndat zimní bundu (resp. brácha se divil, že ji ještě nenosím..) a to s tou návštěvou po obědě.. :D to bych asi taky nečekala, ale spíš záleží na tom, kdo ti to řekne.. kdyby mi to řekli frantíci, tak bych se ani tolik nedivila.. :D Zee

    OdpovědětVymazat

Děkuji za komentář, pokud byste měli jakýkoli dotaz, napište na barakara@email.cz nebo do zpráv na FB. Krásný den!