Čtyři tlapky

Takhle roztomile se jmenuje jedna organizace, která by se dala přirovnat ke Greenpeace, ale stará se o zvířátka. Nejsou ještě tak rozrostlí jako výše zmíněná organizace, nemají zatím ani tolik peněz, a proto chodí po ulicích a zastavují lidi. Proč o tom píšu? Protože mě a Mariannu včera jeden takový čtyřtlapka zastavil...


Bylo to v hlavní budově pošty, takže by člověk předpokládal, že se bude jednat o seriózní věc. Krom vysvětlování, co všechno můžeme společně dokázat, se nás hošík snažil nenápadně zmanévrovat. :-D Na první pohled byl velice roztomilý, nebyl to žádný čahoun (byl asi jako Kuba Hybš, promiň ;-) ), měl tmavé vlasy, výrazné tmavé obočí, pod kterým se leskly tmavé oči a celé to korunovalo třídenní strniště. No, představte si malého Rogera Federera, takový to byl typ. Charisma jak Brno oblečené v červeném triku organizace, pískově hnědé šále, pískově hnědých "nasrávačkách" a hnědých botách. Byl roztomilý, neustále se usmíval a využíval každé příležitosti se člověka dotknout. Myslím, že je vhodný pro tuto práci, neb jak se říká v Čechách: "Vymámil by tele i z jalové krávy!" 
Lituji toho, že jsem si ho nevyfotila. Vyprávěl nám, jaké hrůzy se ve světě dějí zvířatům a že lidi, kteří mají peníze, a státy, které by proti tomu mohly zasáhnout, jen nečinně přihlíží. Začal vyprávěním o gorilách na Borneu. A co se tam těm nebohým opičkám děje a jak by se tomu dalo zabránit. Pokračoval tím, že pokud máme pár tisíc v kapse a nudíme se, můžeme si zajet do Jihoafrické republiky na lov lvů. Suvenýrem nám bude zážitek i kůže před postelí. Problémem je, že pak v savaně zůstávají opuštěná lvíčata. A tak bychom mohli pokračovat dál. Byl poměrně vzdělaný v oblasti, kterou momentálně potřeboval. Zná rovnice gorila=Borneo, lev=JAR, medvěd=východní Evropa, ale již naprosto postrádá praktickou znalost zeměpisu. Takže při výčtu zemí, kde se odchytávají malá medvíďata a chudé rodiny vydělávají na tom, že je nechávají poskakovat na rozžhaveném plechu říkajíc, že méďa tančí, zmínil i Českou republiku, což byla osudová chyba! Copak u nás nějací medvědi jsou? Spíš na Slovensku. To je jedna věc. A druhá věc je ta, že to, co popisoval, se děje na Ukrajině, v Maďarsku a tak podobně. Takže nejen Francouzi jsou zeměpisnými barbary, ale i Švýcaři. A co je nejsmutnější, opět je to země, se kterou přes jeden stát sousedíme.

A jak to s naším hošíkem dopadlo? Mě nepřesvědčil, rozhodně bych si to musela promyslet. A navíc, za pár měsíců odsud odjíždím a nevím, zda budu mít ročně jistých 120chf (cca 2500Kč) na posílání k nim. Mariannu nicméně ukecal, ta se mu upsala a uvidíme, co se dál bude dít.

To jsou novinky ze Švýcarska. Jinak dneska je čtvrtek, já vařím pórkovou polévku a francouzské brambory. Mějte se fanfárově!


Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji za komentář, pokud byste měli jakýkoli dotaz, napište na barakara@email.cz nebo do zpráv na FB. Krásný den!