příběh o sluníčku

Za posledních několik dní se nestalo nic zvláštního. Tedy nic, co by stálo zmínit tady v článku, a tak jsem se rozhodla Vám metaforicky převyprávět vstávání, aneb vytvořila jsem pohádku. Tak se hezky usaďte, dejte si čaj nebo něco dobrého a vyprávění může začít...Bylo nebylo, v kalendáři se blyštila dvojka a za ní dvanáctka. Obě čísla byla oddělena tečkami, abychom správně pochopili, že je druhého prosince. Budík ukazoval dvě minuty po osmé, jakoby těch dvojek už nebylo dost. Ale co to? To pronikavé světlo barvy ohně? Však už je den přeci. Ne! Sluníčko si dávalo na čas. Vypadalo to, že se mu nechce z postele stejně jako mě, a tak zatím jen lehce zvýrazňovalo ostré hrany protějších hor - Alp. Jezero zůstávalo zatím zahaleno v šedi a čekalo na polechtání paprsky.


Minuty utíkaly a slunce začalo pospíchat, přeci jen na něho čekali lidé, zvířata i příroda. Stejně jako člověk se nejprve muselo v posteli pořádně protáhnout, a tak se začaly síly paprsky a bylo vidět, že se něco děje. Že by přicházel nový den? Nebo ne? To sluníčko toho dne ne a ne se rozhodnout, zda vstane či ne.


Když už se ale blížila půl devátá, tak už bylo načase, aby se něco stalo. Přeci nebudou lidé celý den potmě jako někde na severním pólu. Ne, ne, to by byla neplecha. Mnohým by se nechtělo z postele, byli by unavení, a pak by bylo mnoho nehod a hádek. Sluníčko přeci dává energii a dobrou náladu.


A tak se stalo, že se konečně sluníčko na nás usmálo. Jééé, to bylo radosti. Najednou se všechno svléklo ze tmy a začalo se halit do denního světla. Barvy získávaly na sytosti. Ptáci začali zpívat. A tak se stalo, že začal nový den. Ale nebyl to jen takový obyčejný den. Byl to pátek tři týdny před Vánocemi. Byl to pátek, kdy za tři týdny již budu doma v Čechách. Byl to pátek, kdy jsme vyrobili sovu z hlíny. Byl to pátek kdy jsem připravila čokoládovou pěnu s hruškou. Byl to pátek, kdy jsem se těšila na víkend!

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji za komentář, pokud byste měli jakýkoli dotaz, napište na barakara@email.cz nebo do zpráv na FB. Krásný den!