úklid

K dnešnímu článku jsem byla tak trochu dotlačena, takže na to berte při čtení ohled, díky ;-)


Je podzim, listí ztrácí zeleň a pomalu šatí krajinu do pestrých barev - hnědé, červené, oranžové a žluté. Pozor, žlutou barvu má sluníčko, a když trochu zafouká vítr, listí se vydá na cestu. Pomaličku si plachtí vzduchem, sem tam se otočí a nakonec přistane na předem určeném místě. Jsou lidé, kteří mají rádi podzim a občas listy sbírají. A tak se občas stane, že si vyberou právě mnou popsaný. On pak skončí někde v knížce, aby později mohl zdobit nějaký dětský obrázek či moderní byt.

Námi vybraný list v bytě nebo na obrázku nějakou dobu dělá radost, ale pak pod sílou denních paprsků nebo prachu ztratí barva úplně, stane se z něj hnědé nic a již nebude žádaný. A tak je tomu i našimi životy. Občas si najdeme něco, někoho, co se nám líbí. Uložíme to v sobě a těšíme se z toho, ale po čase, stejně jako list, ztratí onen předmět či ona osoba svou barvu, lesk a podstatu a stane se v nás samotných smetím. A jako list jednoho krásného dne vyhodíme, i s věcí nebo člověkem se musíme rozloučit. Tady ale pozor na prostředky. Savo ani jiné čističe nejsou povoleny, naopak hříchy jsou žádané.A tak si někdo napíše seznam pro a proti, někdo si udělá hromádku uprostřed pokoje a začne třídit, ale ve finále to dopadne stejně. Držíte tu věc, případně toho člověka, v ruce, v myšlence a vzpomínáte na to hezké. Ať žije selektivní paměť. Takhle to ale při úklidu bohužel nefunguje. Člověk si musí stanovit pravidla, hranice, kategorie, které když daná věc/člověk nesplňuje, musí nekompromisně pryč, ať už těšil dva dny nebo deset let.

Tímto způsobem nám jednou za čas zhubne šatník, telefonní seznam i okruh přátel. A proč tomu tak je? Abychom si mohli nakoupit nové slušivé oblečky a měli prostor pro nové lidi, kteří vstupují do našeho života. Mnozí z nich se na první pohled zdají býti divní nebo mrzouti, ale zkuste s nimi prohodit pár slov o koníčcích, víře, vědě, módě nebo prostě jen o tom, co dělají na místě, kde jste se potkali. Uvidíte, že najdete spoustu zajímavého a třeba i nepoznaného!

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji za komentář, pokud byste měli jakýkoli dotaz, napište na barakara@email.cz nebo do zpráv na FB. Krásný den!