proč? prostě proto!

Proč je voda modrá? Protože se odráží od nebe. A proč je nebe modrý? Protože se odráží od vody....začarovaný kruh. A rozhřešení? Nebe vůbec modrý není stejně tak, jako čáry od letadel nejsou bílé. A voda není modrá ale průhledná, jen se to dětičkám lépe vysvětluje, jakou má barvu, protože neexistuje čirá barva pastelky :o)


Barvy hrají v našem životě důležitou roli. A nejen tam. Třeba stejná barva v různých kulturách má jinou symboliku. Mluvím třeba o bílé, která je v Evropě chápána jako barva svatební, zatímco islám ji považuje za smuteční. Je zvláštní, že se říká, že bůh stvořil svět a v ráji žil praotec Adam se svou ženou Evou. A všichni jsme jejich potomci, ale vždyť jsme každý jiný. Když se řekne již zmíněná bílá, mě se evokují kopretiny. Dle mého názoru jsou to ty nejhezčí květiny, když nepočítám tu aranžádu, co se prodává v květinářství. Ale obyčejná polní, luční, nevím, květina s bílými okvětními lístky. Dostat jich tak puget, ach... No, trochu jsem se zasnila, ale řekněte, nejsou krásné?


Koukala jsem na čtenost a včerejší článek doopravdy vzbudil vaši pozornost, co k tomu dodat? Snad jen citát..."Když piješ s dobrým přítelem, tisíc sklenek nestačí. Když s ním mluvíš, stačí půl slova." Jeho autorem je....zkuste hádat...no, nevím, protože je to čínské přísloví ;o)

A co říká Julian Tuwin? "Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali." Co k tomu dodat, snad jen to, že je na každém z nás přesvědčit ostatní, že jsme nespadli učení, ale že z nás učení pomalu ale jistě stávají tvrdou prací a naším bytím.
1 komentář:

  1. hezkej článek :) chtěla bych jenom dodat, že barvičky jsou taky důvod k hádce :D lol, mno spíš jenom, že každej je vnímá jinak.. a tak je někdy modrá zelená a hnědá blonďatá... XD Hihi, proto se s některýma lidma o takových věcech nemůžu bavit :D mno jdu chercher snídani. Zatíííím a měj se báječně... Jo a snad ve čtvrtek, tedy... zítra :) Zee

    OdpovědětVymazat

Děkuji za komentář, pokud byste měli jakýkoli dotaz, napište na barakara@email.cz nebo do zpráv na FB. Krásný den!