učit se o hovně je docela zábava!!

Ano, je to pravda, profesorka, která se se všemi tituly nevejde na jednu řádku nás dneska učila o hovně ve francouzštině. Nemělo to chybu. Paradoxně ti nejštudovanější lidé bývají nejnormálnější... :-D

Ukázka toho, jak může jedno slovíčko mít několik lehce odlišných významů...
1)Merde! aned sakra! kurňa! do prdele!
2) Tout va mal. Je suis dans la merde. Je to naprd. Jsem v háji.
....no, to je jedno.... každopádně při tomto příspěvku mi hraje hudba vystihující mou náladu chtěla bych vrátit čas.. dokonce jsem sáhla i po starších a horších kouscích, ale ty raději nepublikovat!Včera proběhla "hurá akce", dorazil Jára z Perpignanu, ale má černý puntík ;-), nedal vědět dřív. I tak jsme stačily uskutečnit miniparty v Uchu. Dozvěděly se pár novinek a navnadily se na welcome party našich erasmáků :-D ("y" protože Jára měl harém :-))) Což jste pochopili správně, musíme něco naplánovat, bude, co slavit!!

Z čeho by asi neměli Američané radost je věta naší vyučující na BAR "The USA was born of the UK." Další poznámka, která mi po dnešku utkvěla v hlavě..."People baricaded in pubs..." Je o tom, jako po uzákoněné zavíračce v Británii se lidé zavírali v hospodách a pili potají :-D Ano, i o tom se učíme. Ta škola nám nakonec k něčemu bude...?

A od francouzštiny jsem plynule přešla k angličtině, tedy nastala i změna repertoáru... I don´t wanna hurt you, I don´t wanna make you sway... s tím se změnila i nálada, ale to bude ok. Abych tu školu až tak nevychvalovala, na katedře románských jazyků se také najdou tací, kteří nudí sami sebe, což docela výkon. Ale pozor! Oni dělají pokroky. Daná osoba nudila sama sebe na začátku semestru (v půlce února) při druhé větě výkladu. Nastal upgrade. V tomto týdnu se již nudila před završením docházky :-D D´abord la présence... :-D A protože je ta škola tak zajímavá, narazila jsem při jedné přednášce na krásné místo a dá se říct i pěkný objekt na fotku, ale musí být hezky. Dneska se mi to nepodařilo, ale doufám, že během několika dalších dní vám ji sem hodím, abyste mohli vidět, čím já se kochám při hodinách...Je až neuvěřitelné, jak se lidské osudy mísí. Co přináší. Jak se lidé mění. A vyvíjí. Serais ce possible alors... Každopádně narážím hlavou proti zdi, kdy přeji všem kolem sebe štěstí a lásku a tak moc jim to přeji, že nemyslím na sebe a to se změní. Ještě všichni uvidíte, co se bude dít. Nicméně medituje, jezte, ale hlavně milujte!!!

1 komentář:

  1. Life is like a box of chocolate,... - you never know and you cannot really get ready for what comes next.
    But you can be sure of one thing - every period of lifetime (yes - including the bad ones:D!!) eventually comes to its end;). I think now it´s your turn:) Ivie:).

    OdpovědětVymazat

Děkuji za komentář, pokud byste měli jakýkoli dotaz, napište na barakara@email.cz nebo do zpráv na FB. Krásný den!